Филмот на Манчевски „Бикини мун“ во Прилеп

Од:

Во киното „Мис Стон“ при Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп веќер и утревечер ќе се прикажува филмот на Милчо Манчески „Бикини мун“.

Прилепската публика ќе има можност да види урбана, модерна бајка сместена в скршениот идеал на семејството во која една харизматична бездомничка го привлекува вниманието на филмската екипа, која снима документарец, и е подготвена да ја искористи својата приказна за да се прослави во светот на филмот.

Би можело да ве интересира

„Врба“ на Манчевски со нов рекорд на гледаност

Ана Ололовска

На 25 јануари специјална проекција на „Медена земја” во Љубљана

Ана Ололовска

Објави во српски медиуми за двојната номинација на „Медена земја“

А1он

„Медена земја“: Препознат крикот на планетата, разнишани убедувањата дека радоста се крие во поседувањето

Ана Ололовска

„Медена земја“ со нови награди за најдобар документарец и за кинематографија

Ана Ололовска

Василичарски концерт „Легенди“, претстави во театрите од 21 јануари, во ТДМ од утре

Ана Ололовска