Филмот „Avec l’amour” вечерва на „Кино на отворено” во Кисела Вода

Од:

„Avec l’amour” на режисерот Илија Цветковски вечерва е на репертоарот на „Кино на отворено” кое од вторникот се одржува во Кисела Вода.

Проекцијата започнува во 21 часот, пред Домот на културата „Билјана Беличанец”, а половина час порано за најмладите ќе се емитуваат анимирани филмови. Инаку, вчерашната проекција на првиот македонски филм за деца „Стела“ предизвика голем интерес кај публиката која имаше можност и да се дружи со екипата која работеше на овој филм, продуцентот Огнен Антов, режисерот Стојан Вујичиќ, како и главниот актер Дејан Лилиќ.

Летното кино кое го реализира Општина Кисела Вода во партнерство со МакеДокс, продолжува до крајот на оваа седмица.

Би можело да ве интересира

Конкурсот за „ФИЛМАЈ 2023“ – фестивал на краток филм Куманово трае до 31 март годинава

Ана Ололовска

Поетскиот филм „Летна соната за мојот град“ во официјална селекција на интернационалниот „Поетски филмски фестивал ‒ Лос Анџелес“

Ана Ололовска

Филмот „Ѕверови“, добитник на 9 шпански Оскари на 51. ФЕСТ

Краткометражниот игран филм „Шеќерни луѓе“ на филмскиот фестивал Tous Courts во Франција

Нова продукција на Пиреј филм

Ана Ололовска

Tри филмови во трка за најдобар европски филм за млада публика