Фестивалот „Гола месечина“ оваа година ќе се одржи во септември

Од:

Општина Аеродром соопшти дека шестиот фестивал „Гола месечина“, кој го организира заедно со „Театар Комедија“, оваа година наместо во јуни ќе се одржува од 2 до 9 септември.

-Фестивалот чија цел е да го збогати културниот живот во општината и предизвикува сè поголем интерес кај граѓаните, и годинава ќе се одржи во спортскиот центар „Ново Лисиче“, а влезот ќе биде бесплатен, информира Општина Аеродром.

Би можело да ве интересира

„Едвард раце ножици“ – премиера на Театарот за деца и младинци

Ана Ололовска

Претставата „Карневалите на Корча“ го отвора фестивалот „Скупи“

Ана Ололовска

Премиера на крими-комедијата „Скандал“

Ана Ололовска

Седум претстави на 13. „Скупи“ од 21 до 27 октомври

Ана Ололовска

Неда Арнериќ и Диме Илиев од „Исправи се Делфина” се сретнаа по 20 години во Битола

Ана Ололовска

Втора премиера на Тетовски театар со претставата „Бидерман и потпалувачите на огнови“

Ана Ололовска