Ема Вотсон ќе ја игра Пепелашка

Од:

Филмот „Пепелашка“ се очекува да излезе во кината на средината на 2014 година, најверојатно со Ема Вотсон во главата улога.

Вотсон е прв избор за улогата на Пепелашка во филмската адаптација на познатата бајка, режирана од Кенет Брана.

Улогата на лошата маќеа ќе ја толкува Кејт Бланшет, а сценариото е во свторство на Крис Вајс еден од сценаристите на „Twilight“

Би можело да ве интересира

Четвртото издание на Фестивалот на нов европски филм од 21 до 25 јули годинава во Охрид

Ана Ололовска

Македонската кинематографија на Канскиот фестивал, краткиот филм „Северен Пол“ премиерно на 16 јули

Ана Ололовска

„Еуримаж“ го поддржа новиот филм на Теона Митевска и уште една копродукција со С. Македонија

Ана Ололовска

„Кар синема“ во Неготино, Кавадарци и Демир Хисар

Ана Ололовска

Филмскиот фестивал во Сан Себастијан воведува родово неутрални награди

Ана Ололовска

Премиера на филмот „Сите против сите“ во чест на 30 години независност на Република Словенија

Ана Ололовска

Leave a Comment

8 − four =