Еднодневен рок фестивал во Дојран

Од:

На плоштадот во Стар Дојран денеска ќе се одржува првото издание на еднодневниот „Дојран Рок Фест“.

dobivaj vesti na viber

– Особено сме горди и посебно возбудени за овој проект, бидејќи излегуваме од границите на градот Скопје и се упатуваме кон нашиот бисер на југот Дојран. Исто така, планираме овој фестивал да биде традиционален и да влезе во агендата на летни фестивали кои во екот на туристичката сезона ќе привлечат уште повеќе млади лица во Дојран, на фестивалот ќе настапат пет различни музички групи исклучиво од нашата држава и тоа „Bad Obsession“, „High Voltage“, „Cruel“, „Daktili“ и „The Chicks“, се наведува во соопштението од организаторите на настанот.

Сите посетители мора да се придржуваат до мерките пропишани за одржување на јавни настани и одржување на пропишаната физичка дистанца.

Настанот е поддржан од Министерството за култура.

Би можело да ве интересира

Започнува меѓународниот фестивал на европски филм – CINEDAYS

Дојранско не се полни со свежа вода оти годишниот трошок за струја скокнал од 1 на 3,9 милиони евра, за Екологија нема простор за загриженост

ВИДЕО: Три месеци стопиран системот за полнење на Дојранско Езеро, се стравува од нова еколошката катастрофа

Маја Илиевска-Пачемска

Жителите на Дојран се три дена без вода и нервозни: Да кажеа на време ќе се заплакневме

Кристијан Ландов

Дојран креира понуда за привлекување туристи во текот на цела година

Ана Ололовска

Почнува седмото издание на SEE онлајн фестивал, достапни 27 филмски наслови

А1он