Џорџе Давид на Скопско лето

Од:

Во рамки на фестивалот Скопско лето, во офф програмата, утре во Сули ан, со почеток во 21 часот концерт ќе одржи популарниот рокер од Србија, Џорџе Давид со својот бенд.

Џорџе Давид дипломира на Факултетот за драмски уметности во Белград. Активно се занимава со глума, учествувал во повеќе познати филмови и театарски претстави.

Исто така, бил член на музичките групи Генерација 5, Ганг, Fuzzbox, а во Скопје доаѓа со својот бенд Death saw.

Би можело да ве интересира

„Скопско лето“ завршува со концерт на „Танец“

Ана Ололовска

Младинскиот камерен оркестар „Саша Николовски-Ѓумар“ ќе настапи на „Скопско лето“

Ана Ололовска

Концерт „Разновидна екстраваганција во музичката кошница“ на Божена Корчинска и Богдан Кожушко

Ана Ололовска

„Скокаме заедно“ – фотографска изложба на „Скопско лето“

Ана Ололовска

Изложба на фотографии од 76-годишнината од депортацијата на македонските Евреи

Ана Ололовска

Концерт на Гал Фаганел на виолончело и Маја Божиновска на пијано на Скопско лето

Ана Ололовска