Џез вечери во Ресен

Од:

Ресен од денеска до четврток ќе биде домаќин на манифестацијата „Џез вечери“, која трета година се одржува на градскиот плоштад „Цар Самоил“.

Настанот е во организација на Домот на културата „Драги Тозија“.

Skopje jazzinc се на програмата вечер, а утре настапуваат Александар Петров и Transmision project. Последната вечер е резервирана за Sethstat и Мирко Попов.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Шекеринска од Ресен: Владата инвестираше една милијарда евра во инфраструктура за потребите на граѓаните

Ана Ололовска

Ресен доби нов градски пазар, инвестирани 3,5 милиони денари

Ана Ололовска

Обвинето лице од Ресен поради возење велосипед за време на полициски час

А1он

Баги Биг Бенд со видео за Светскиот ден на џезот

Ана Ололовска

Онлајн видео концерти за Меѓународниот ден на џезот

Ана Ололовска

Три лица обвинети во Ресен за непочитување на полициски час

А1он