Драмски ги одложува претставите за март поради самоизолација на двајца актери

Од:

Драмски театар ги одложува претставите за март годинава.

Како што соопшти, претставите се одложуваат поради самоизолација на двајца од актерите.

Би можело да ве интересира

Најмногу активни случаи во Скопје, вакцинирање против Ковид-19 и во домашни услови

Ана Ололовска

10 нови случаи на Ковид-19, двајца починати

Мери Јордановска

Активни 310 случаи на Ковид-19, продолжува теренската вакцинација

Ана Ололовска

24 нови случаи на Ковид-19, нема починати

Ана Ололовска

Само 0,02 отсто од граѓаните се заразиле со Ковид-19 по втора доза вакцина, од утре имунизирање и во домашни услови

Ана Ололовска

МЗ: 96 граѓани се заразиле со Ковид-19 по примена втора доза

Ана Ололовска