Донација во книги за Рускиот центар при УКИМ

Од:

Донација во книги денеска ќе биде предадена на Рускиот центар при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје.

Како што соопштија од Руската амбасада, книгите се донација од Домот на руското
зарубежје „А.Солженицин” од Москва, а на настанот предавање ќе одржи познатиот руски писател и ректор на Литературниот институт „А.М.Горки“, професор Алексеј Варламов.

Најавени се обраќања и на рускиот амбасадор Сергеј Баздникин, на Татјана Јуревна Иринархова од Домот на руското зарубежје, на Гордана Јосифова Неделковска проректор за меѓународна соработка при УКИМ и на Велимир Стојковски, директор на Рускиот центар.

Би можело да ве интересира

Промоција на книгите „Стварно не знам каков наслов” и „Мејлови”

Ана Ололовска

Објавени книги од Стојановски и Чапаровска во издание на „Современост“

Ана Ололовска

Творештвото на македонски автори претставено пред турската читателска публика и издавачи во Истанбул

Ана Ололовска

Промоција на книгата „ТВ БОКС“ на режисерот Златко Славенски

Ана Ололовска

Романот „Маџун“ на Урошевиќ преведен на руски јазик

Ана Ололовска

Заврши одбележувањето „Октомври – месец на книгата“ во Делчево

Ана Ололовска