„Човек, sвер и доблест“ најдобра претстава на Денови на комедијата

Од:

На Денови на комедијата 2020 во Куманово, најдобра претстава според публиката е „Човек, sвер и доблест“ на Театар Комедија од Скопје.

– И во време на пандемија, Театар Комедија продолжува да ниже успеси. Претставата „Човек, ѕвер и доблест“ по текст на Луиџи Пирандело и во режија на Егон Савин е прогласена за најдобра претстава на фестивалот „Денови на комедијата“ во Куманово, соопшти Театар Комедија.

Би можело да ве интересира

Почнува Фестивалот на комедијата „Гола месечина“

Ана Ололовска

Фестивалот на комедијата ,,Гола месечина“ ќе се одржи следната седмица

Ана Ололовска

Театар Комедија вечер продолжува со содржини од вонредната сцена

Ана Ололовска

И овој петок Театар Комедија продолжува со содржини од вонредната сцена

Ана Ололовска

Театар Комедија со вонредна сцена

Ана Ололовска

Документарниот филм за актерката Анче Џамбазова – онлајн премиера во сабота

Ана Ололовска