Бесплатни проекции на филмови утре и задутре во МКЦ парк

Од:

Бесплатни проекции / кино на отворено ќе се одржат утре и задутре во паркот на Младинскиот културен центар.

Како што соопштија од Младинскиот културен центар, на репертоарот утре е филмот „Portrait of a Lady on Fire“ (2019) во режија на Селин Шиама, а задутре „Everybody Knows“ (2018) во режија на Асгар Фархади. Проекциите почнуваат во 21 часот и обезбеден е превод на македонски јазик.

-Билетите се бесплатни и задолжителни, и можат да се набават преку bileti.mkc.mk. Настаните ќе бидат реализирани по соодветен протокол, запазувајќи ги препорачаните мерки за заштита, информираат од Младинскиот културен центар.

Би можело да ве интересира

Мултимедијален настан на МКЦ за годишнината од скопскиот земјотрес

Ана Ололовска

Фестивал „Крај Вардарот џез“ во паркот зад МКЦ

Ана Ололовска

„МКЦ за Скопје“ – мултимедијален настан за 57 години од скопскиот земјотрес

Ана Ололовска

Во паркот на МКЦ бесплатна проекција на филмот „Секој знае“

А1он

И викендов бесплатнo „Кино на трева“ во паркот до МКЦ

А1он

Електроакустичен концерт на пијанистката Дуња Иванова

Ана Ололовска