Архитектонска изложба на студентски проекти „Училиште во парк“

Од:

Во Културно социјалниот простор ЈАДРО во Скопје вечерва во 19:00 часот ќе биде отворена архитектонска изложба на студентски проекти „Училиште во парк“.

На изложбата ќе бидат поставени 14 трудови, дел од проектот на Архитектонскиот факултет и Општина Центар, изработени од студентите на Факултетот во соработка со општинската администрација.

Изложбата ќе ја отвори градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ.

Би можело да ве интересира

Општина Центар распиша јавен повик за ангажирање на невработени лица од општината за проектот „Образование за сите“

Ана Ололовска

Објавен конкурс за изработка на мурал на фасадата на КСП Центар – Јадро

А1он

Делови од Центар и повеќе скопски села утре без струја

А1он

Општински инспектори почнаа да мерат бучава во Центар, на два објекта им наложија да се стишат

Жарко Настоски

Центар ќе казнува локали за гласна музика, се бунеле жителите

Жарко Настоски

Центар раскина договор за катна гаража на „Климент Охридски“, просторот ќе биде парк

Маја Илиевска-Пачемска