„A place to bury strangers“ вечерва во МКЦ!

Од:

Вечерва, со почеток од 20 часот во МКЦ ќе се одржи концерт на американскиот бенд „A Place To Bury Strangers“!

dobivaj vesti na viber

Проверено фантастично шоу, „A Place To Bury Strangers“ по трет пат во МКЦ во последниве 10 години. Овој пат, во рамки на европската турнеја го промовираат новиот албум „See Through You“.

Пред нив, ќе настапи поддржувачкиот акт – „PLATTENBAU“, меѓународна четворка базирана во Берлин.

Саатница:
20:00 врати
21:00 PLATTENBAU
22:00 APTBS

Билетите по цена од 300 денари се достапни преку www.bileti.mkc.mk и на билетарница во МКЦ.

Би можело да ве интересира

Ниплпипл, Луфтанза, Хајка, Кантон6 и најпознатите скопски диџеи на фестивалот „Градот ме тера да пеам“

Ана Ололовска

Мистериозниот електро – поп бенд „Nipplepeople“ со сценски настап во Скопје

Ана Ололовска

Загревање за Cinedays – Европско патувачко кино под отворено небо

Ана Ололовска

Kалифорниската нојз панк супергрупа Deerhoof на „Здраво млади“

Ана Ололовска

Влатко Стефановски по 40 години во МКЦ

Ана Ололовска

Јубилејно 10-то издание на „Земјотрес“ вечерва во МКЦ

Ана Ололовска