Свет

Вести од светот – Политика – Економија – Финансии | А1он

Свет

Католички свештеник фатен во афера со жена

А1он
На аргентинскиот бискуп Фернандо Мариа Баргало му се заканува разрешување од функцијата откако во јавноста се проширија фотографиите од неговиот одмор во лусузното мексичко одморалиште
Свет

Линиите на живот во САД, поглед од вселената

А1он
На сателитски снимки од документарниот филм „America Revealed’ можат да се видат транспортната и комуникациската структура во САД како и секојдневниот живот на населението. Снимањата
Свет

Мајкрософт лансираше своја социјална мрежа

А1он
Американскиот гигант Мајкрософт лансираше своја социјална мрежа So.cl, која е достапна во целиот свет. Мрежата, која ја развија инженерите на Мајкрософт, користи програмски интерфејси на