Спорт

Спорт – Фудбал – Вести – Кошарка – Тенис – УЕФА – ФИФА – НБА | А1он

Спорт

Кошаркарите – последната надеж за Олимпијада

А1он
Претседателот на Македонскиот олимписки комитет, Васил Тупурковски во кошаркарите ја гледа последната надеж за Македонија да се појави во Лондон. „Ако кошаркарите отидат во Лондон