Регион

Најнови вести од регионот – Балкан – Политика – Економија

Регион

Ја убил сопругата, па му пратил смс на шефот „Завршив со неа“

А1он
32 годишна жена утрово е пронајдена мртва во тоалет на термоелектраната „Никола Тесла“ во Србија. Како што известуваат српските медиуми, полицијата го сомничи сопругот на
Регион

Рикер и Гордон во Белград ќе лобираат за „голема коалиција“ во Србија

А1он
Пратениците на американската државна секретарка Хилари Клинтон, Филип Рикер и Филип Гордон, неделава пристигнуваат во Белград, каде со клучните политички актери ќе разговараат за формирањет
Регион

План за намалување на невработеноста во Унгарија

А1он
Унгарскиот премиер Виктор Орбан објави денеска план за намалување на невработеноста вреден милијарда евра, а мерките за поттикнување на невработеноста ќе бидат финансирани од даноците
Регион

Русија утврди, соборениот турски авион го нарушил воздушниот простор на Сирија

А1он
Русија утврдила дека соборениот турски воен авион над Сирија го нарушил воздушниот простор на соседната земја, соопшти руски воен претставник. Изворот, кој побарал анонимност, изјави
Регион

Оставка на црногорскиот шеф на дипломатијата

А1он
Милан Роќен, шефот на црногорската дипломатија си поднесе оставка на функцијата. Роќен го стори тоа, само неколку дена откако Црна Гора ги започна пристапните преговори