Регион

Најнови вести од регионот – Балкан – Политика – Економија

Регион

Расмунсен и Јанша за проширувањето на НАТО на Западен Балкан

А1он
Генералниот секртетар на НАТО Андерс фог Расмунсен разговараше денеска во Љубљана со словенечкиот премиер Јанез Јанша за низа теми кои се однесуваат на Алијансата меѓу
Регион

Излетаа вагони од шини во Србија

А1он
Недалеку од железничката станица во Лесковац денеска излетаа осум вагони од меѓународен товарен воз, кој сообраќал на линијата Солун-Суботица, поради што сообраќајот на овој дел