Регион

Најнови вести од регионот – Балкан – Политика – Економија

Регион

Учители, лекари, воени лица на масовен протест во Грција

А1он
Масовен штрајк во Грција против планираното намалување на платите, соопшти електронското издание на грчкиот весник „Нафтемборики“. На улиците излегуваат учители, лекари и воени лица Лекарите
Регион

Тензии во грчкиот парламент поради акциите на „Златна Зора“

А1он
Несогласувањето меѓу грчката Влада и крајнодесничарската Златна зора се пренесе во парламентот, јави АНА-МПА. Тензиите се појавија при седница на парламентарна комисија по повод последните
Регион

Еден загинат при бомбашки напад пред полициска станица во Истанбул

А1он
Еден турски полицаец загина, а уште пет други лица се повредени денеска кога бомбаш-самоубиец го активирал експлозивот што го носел на себе во дворот на
Регион

ВИДЕО: Емитувана снимката на сведокот за трговијата со органи на Косово

А1он
Радио Телевизија Србија вечерва емитуваше снимка со изјава на заштитениот сведок на српското обвинителство кој е директен учесник во вадењето на органи на Косово. Тој
Регион

Три нови лица заразени од вирусот Западен Нил во Хрватска

А1он
Во Хрватска уште три лица се заразени со вирусот Западен Нил, покажуваат прелиминарните лабораториски анализи. Националната референтна лабораторија на Хрватскиот завод за јавно здравство соопшти