Регион

Најнови вести од регионот – Балкан – Политика – Економија

Регион

ЕК препорача отворање на преговори со Црна Гора

А1он
Европската комисија го усвои пролетниот извештај во чии заклучоци препорачува отворање на претпристапни преговори со Црна Гора, пренесе црногорската национална телевизија. Во извештајот се констатира
Македонија Регион

Стружани даруваа крв за повредените во автобуската несреќа во Албанија

А1он
Граѓани од Дебар, Струга, и неколку градови од Македонија од вчера даруваат крв за повредените во автобуската несреќа која се случи во близина на албанскиот