Регион

Најнови вести од регионот – Балкан – Политика – Економија

Регион

Продолжуваат консултациите за новата српска влада

А1он
Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска ќе ги продолжи консултациите за формирање нова влада со претставниците на избирачкиот список на Демократската странка. Според најаваите, на состанокот
Регион

Галучи: Северно Косово треба да биде дел од Србија

А1он
Поранешниот претставник на Обединетите нанации за северно Косово, Џералд Галучи смета дека само со воспоставување на целосен авторитет на Србија во северниот дел на покраината,