Регион

Најнови вести од регионот – Балкан – Политика – Економија

Регион

Почина легендарниот новинар Нисвет Џанко

А1он
Нисвет Џанко, легендарниот телевизизки водител и уредник на серијалот Позитивна географија почина денес во Тузла во 49-та година. Пред 10-тина дена докторите му изврши транслплантација
Регион

„Златна зора“ скандираше: Странците надвор

А1он
„Странците надвор“, вака извикуваа околу 2.000 приврзаници на крајнодесничарската партија „Златна зора“. Со факели во рацете поминуваа и скандираа низ улиците во централниот дел од
Македонија Регион

Сообраќајка во Србија, Македонец во критична состојба

А1он
Државјанин на Македонија е во критична состојба во болницата во Крагуевац, откако утрово се превртел со камион на автопатот Скопје – Ниш, во близина на
Регион

Николиќ ќе даде заклетва во четврток, инаугурацијата на 11 јуни

А1он
На денешната средба на Томислав Николиќ и Борис Тадиќ, идниот и досегашниот претседател на Србија разговарале за тоа како во иднина треба да функционираат институциите
Регион

„Одмарање во сенка“ нова спортска дисциплина во Црна Гора

А1он
Црногорците ќе се натпреваруваат во дисциплината „Лежење под сенка“. Благодарение на сопствениците на етно селото „Црна Гора“ од местото Брежан, 33 километри од Никшиќ, сите