Економија

Економија – Вести – Македонија – Свет – Балкан | А1он

Економија

Галакси С3 – „Само“ девет милиони нарачки

А1он
Самсунг веќе регистрираше девет милиони нарачки за својот најнов телефон Галакси С3, а нови нарачки непрекинато пристигнуваат. Постариот брат Галакси С2 имаше три милиони нарачки,
Економија

СДММ бара одговрност од Груевски за Телеком

А1он
Приватизацијата на македонскиот Телеком е најкатастрофална и најсомнителна приватизација во Македонија, која ја аминувал тогашниот министер за финансии, сега Премиер, Никола Груевски, обвинија денеска од
Економија

Демант на Владата за продажбата на ЕЛЕМ

А1он
Владата демантира дека го продава ЕЛЕМ. Станува збор за неточна информација. Процесот на докапитализација на ЕЛЕМ подразбира дека стратешкиот инвеститор кој би бил избран на
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Творец на криминалната приватизација е Црвенковски

А1он
Секојдневно гледаме како СДСМ очајнички се обидува да создаде било какво алиби и да ја отргне одговорноста на Бранко Црвенковски од мрачната и криминална приватизацијаа,