Економија

Економија – Вести – Македонија – Свет – Балкан | А1он

Економија

Зошто ВМРО-ДПМНЕ не организира контра-протести?

А1он
„ВМРО-ДПМНЕ нема да организира контра-протести против движењето АМАН, туку се обидува да инсталира свои луѓе меѓу главните организатори“, објави Плусинфо. Меѓу оние кои ги насочуваат
Економија

Роуд шоу на премиерот, нови инвестиции или шетање и маркетинг?

А1он
Премиерот Никола Груевски повторно ќе„ брка“ инвеститори. Дестинации на новото роуд-шоу, се Мајами, Монтреал и Торонто и Атланта, Детроит, Тампа и Шарлот . Делегацијата, во
Економија

Поскапеа бензините, 90 денари литар Еуросупер 98

А1он
Регулаторната комисија одлучи, повторно поскапуваат бензините. Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 2,50 денари, одлучи Регулаторната комисија. Со оваа Одлука
Економија

Ставрески: Денарот е стабилен, информациите за девалвација се лаги

А1он
Министерот за финасии Зоран Ставрески тврди дека не постои причина за промена на курсот на денарот и дека тој останува најдобрата валута за штедење. Според
Економија

Туневски: Увозот на скапа струја е највносниот фамилијарен бизнис на власта

А1он
За да се утврдат причините за моменталниот раст на цената на струјата, мора да се анализираат состојбите и причините кои ја доведоа Македонија во состојба