Економија

Економија – Вести – Македонија – Свет – Балкан | А1он

Економија

Криза? „Ферари“ продаде рекорден број автомобили во 2012-та година

А1он
Италијанскиот произведувач на луксузни автомобили “Ферари” објави дека оствари нов рекорд во продажба испорачани возила во првата половина на 2012. Вкупно испорачале 3.664 автомобили,што представува
Економија

Сугаревски: Министре, што е ова заплашување на земјоделците?

А1он
Ден по завршувањето на првата надзорна расправа за земјоделство, во Факултетското земјоделско стопанство Трубарево , министерот испратил инспекција. Овој случај на надзорната расправа беше посочен
Економија

СДСМ Битола: Протести пред опозицијата се како од времето на Хитлер

А1он
„Вчера Никола Груевски присуствуваше на циркуска претстава во Скопје. – Меѓутоа згреши – требаше да дојде да го гледа циркузот што го приреди тој, Владимир