Економија

Економија – Вести – Македонија – Свет – Балкан | А1он

Економија

Грција треба да остане во евро зоната

А1он
Германската канцеларка Ангела Меркел и новиот претседател на Франција Франсоа Оланд синоќа во Берлин ја имаа првата средба, веднаш по неговата инаугурација. На прес конференцијата
Економија

Српскиот динар на нов историски минимум во однос на еврото

А1он
Вредноста на српскиот динар денеска е намалена за дополнителни 0,1 процент, со што тој достигна нова најниска вредност во однос на еврото од воведувањето на
Економија

Груевски побара од Џиабао кинески инвестиции

А1он
Во Пекинг премиерот Никола Груевски денеска се сретна со кинескиот премиер Вен Џиабао, при што акцент во разговорите бил ставен на економските односи. Македонија бара
Економија

Одземени осум лиценци за откуп на грозје

А1он
Заменик министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Зоран Коњановски соопшти дека им се одземени лиценците за откуп на грозје на осум винарски визби. „Законот за
Економија

Извршниот директор на „Јаху“ поднесе оставка

А1он
Главниот извршен директор на „Јаху“ Скот Томпсон поднесе оставка синоќа, соопшти американскиот Интернет гигант. За вршител на должноста беше назначен Рос Левинсон. Фред Аморозо е