Економија

Економија – Вести – Македонија – Свет – Балкан | А1он

Економија

„Тројката“ во инспекција во Грција

А1он
Грција е во трка со времето да подготви платформа за преговорите со лидерите на таканаречената тројка, претставници од меѓународни кредитори од Европската Унија, Меѓународниот монетарен
Економија

Ставрески: Посетата на Русија успешна

А1он
Со двата проекта ќе се заокружи изгадбата на гасификациската мрежа во Македонија и ќе се овозможи земјата да добие приклучок кон најзначајниот меѓународен транспортен коридор
Економија

Технолошко-индустриска развојна зона во Прилеп

А1он
Владата на Република Македонија на денешната седница донесе одлука за формирање технолошко-индустриска развојна зона во Прилеп. Зоната ќе биде лоцирана во близина на населеното место
Економија

ГРЕКО: Финансирањето на партиите е „најсива“ зона

А1он
Македонија од 13, исполнила само седум препораки од групата држави против корупција ГРЕКО . Најголемите забелешки се за финансирањето на политичките партии. Во владина постапка
Економија

Нафтата над 84 долари поради заострувањето на санкциите против Иран

А1он
Суровата нафта поскапе над 84 долари за барел, имајќи предвид дека заострувањето на санкциите против Иран претставува закана за испораката на резервите на нафта во