Економија

Економија – Вести – Македонија – Свет – Балкан | А1он

Економија

„Mastretta MXT-R“ наскоро ќе се појави пред јавноста

А1он
Се очкеува дека мексиканскиот спортски автомобил ќе има препознатлив изглед, што овој пат ќе го краси аеродинамичен body kit, што вклучува преден сплитер и задно крило.
Економија

Меморандум за заштита на Преспанскиот регион

А1он
Јавното претпријатие „Македонски шуми“ и Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) денеска ќе потпишат Меморандум за разбирање за поширока заедничка иницијатива во Преспанскиот регион. За
Економија

Отворање електронска продавница за соларни колектори

А1он
Министерот за информатичко општество и администрација Иво Ивановски денеска ќе ја пушти во употреба новата електронска продавница „Еко-солар“. Е-продавницата  www.ecosolar.mk, се занимава со продажба на соларни колектори
Економија

Бавното заздравување на развиените земји е пречка за светската економија

А1он
Болно бавното заздравување на развиените земји е пречка за глобалната економија, сооошти доцна синоќа Светската банка и ги намали своите прогнози за економскиот развој на
Економија

Пристигна новата Шевролет Корвета

А1он
Еден од најпопуларните автомобили на сите времиња доби нов наследник, Шевролет ја претстави седмата генерација на Корвета на отворањето на Саемот на автомобили во Детроит.
Економија

Баросо: Систем за укинување на проблематичните банки е приоритет во 2013-та

А1он
Работата врз системот за укинување на проблематични банки пред тие да ја загрозат пошироката економија, е од клучно значење оваа година, соопшти денеска ЕК. Претседателот на ЕК,
Економија

Во Португалија зголемен данокот и покрај протестите

А1он
Владата на Португалија најави нови даночни правила, со кои од крајот на месецов се намалуваат платите и пензиите. Португалската Влада годинава планира да го зголеми данокот на доход за 30