Економија

Економија – Вести – Македонија – Свет – Балкан | А1он

Економија

И УПОЗ утре на протестот против поскапувањата

А1он
Конечно се огласи и синдикатот за поскапувањата. Но не целиот, туку само Синдикатот на управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани. Го подржаа граѓанското здружение
Економија

Николов: Тендерот за Демир Капија-Смоквица -сомнеж за криминал и корупција

А1он
СДСМ укажува на информациите во јавноста за уште една сомнителна одлука на Министерството за финансии за тендерот за изградба на автопатот Демир Капија-Смоквица, кој бил
Економија

АМАН: Надзорна расправа за Регулаторната комисија

А1он
Граѓанското здружение АМАН денеска упати писмено барање до Советот за економски прашања на Собранието да свика надзорна расправа за работата на Регулаторната комисија. Од АМАН
Економија

Ка-дис: Дали бирото за јавни набавки соучествува во сомнителниот тендер за набавка на 150 возила?

А1он
Дали Бирото за јавни набавки е жертва или соученик во сомнителниот тендер за набавка на 150 возила прашува Ка-Дис во соопштението кое го испрати до
Економија

ВИДЕО: Протест на вработените во „Ремонт на Пруги“

А1он
Вработените во „Ремонт на пруги“, фирма која произлезе од Македонски железници продолжија со протестите пред владата, откако , како што велат не е исполнето ниту
Економија

„ВИН ИНВЕСТ“: Газдите затаиле данок, испрале 6 милиони денари

А1он
Двајца Виничани од кои едниот основач а другиот управител на „ВИН ИНВЕСТ ДОО Виница, заработија кривични пријави поради сомнение дека сториле кривични дела „перење пари