Регион

ВИДЕО: Рамуш Харадинај поднесе оставка од премиерската функција

А1он
Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска поднесе оставка од функцијата, за време на оддржување на седница на косовската Влада, откако е повикан да даде исказ пред
Спорт

Почетино: Ќе заминев од Тотенхем, ако ја освоeвме Лигата на шампионите

А1он
Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, откри дека најверојатно ќе го напуштел клубот ако тимот ја освоeл Лигата на шампионите на крајот од минатата сезона. „Петлите“
Свет

Анкета: Бајден со најголема популарност кај демократите за да му се спротивстави на Трамп

А1он
Поранешниот потпретседател Џо Бајден ја предводи листата на претседателски кандидати од Демократската партија, а веднаш зад него се Берни Сандерс и Елизбет Ворен, според најновата
Македонија

Здружението на новинари го осудува односот на дисциплинската комисија на МОН кон новинарите

А1он
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) го осуди односот на вработените во Министерството за образование и наука и членовите на дисциплинската комисија кон новинарите кои
Регион

Холандската Влада ја прифаќа одлуката на Врховниот суд за делумната одговорност за Сребреница

А1он
Холандската Влада соопшти денеска дека ја прифаќа одлуката на Врховниот суд на Кралството Холандија дека оваа земја е делумно одговорна за смртта на 350 муслимани