Магазин

Гости на свадба останаа во шок, невестата им побара по 500 евра

А1он
Една жена од Австралија со своите пријатели на Фејсбук сподели дека за време на свадбата каде што присуствувала, невестата побарала повеќе пари со подарокот што
Свет

На улиците на Верона 20.000 демонстранти против “враќањето во средниот век”

А1он
Групи кои учествуваа во кампањата за правата на жените и ЛГБТ, ги преплавија улиците на Верона во саботата, кога црковните водачи и активистите за живот
Регион

Хоџај: Таксите постигнаа ефект, треба да се укинат

А1он
Одлуката на Приштина да се воведе такса на производите од Србија и од Босна и Херцеговина, донесена во ноември минатата година, го постигна посакуваниот ефект,
Uncategorized Свет

Седум загинати во експлозија во кинеска фабрика

А1он
Најмалку седум луѓе загинале, а петмина се повредени во експлозија на контејнер со метален отпад во градот Куншан, во кинеската провинција Џијангсу, јавуваат локалните медиуми.
Uncategorized Свет

Фрлен молотов коктел на гласачко место во Украина

А1он
Непознато лице фрлило молотов коктел на едно избирачко место во покраината Чернигов, во Украина, каде што се одвиваат претседателски избори. Во инцидентот немало повредени. „Во