Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Здравствениот систем е пред колапс, кога ќе дојдеме на власт ќе понудиме пакет мерки

А1он
ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение вели дека здравствениот систем откако СДСМ е на власт е пред колапс. Според нив, здравствениот систем поради негрижата на СДСМ целосно стагнира.
Свет

Корона, СИДА и чума: Болести на теориите на заговор

А1он
Од самиот почеток на појава на инфекцијата со новиот коронавирус, кружат најневеројатните гласини. Но, ова не е прва пандемија проследена со апсурдни теории на заговор.
Свет

Главните служби во Вухан се враќаат на работа

А1он
Главните служби во Вухан, епицентарот на новиот коронавирус, повторно ќе почнат да работат, соопшти денеска Владата на централната кинеска провинција Хубеи. Ова се однесува на
Свет

Доктор од Италија: Се ескалираше преку ноќ, нема слободен кревет, а случаите се множат

А1он
Доктор од Бергамо, на северот на Италија, ја опиша состојбата во италијанските болници и тешките услови за справување со коронавирусот. „По долго размислување дали да
Регион

Потврден првиот случај на заразен со коронавирус во Турција

А1он
Првиот случај на заболен од новиот коронавирус е потврден во Турција. Станува збор за човек кој се вратил од Европа, изјави министерот за здравство Фахретин
Регион

Курти: Ако се повлечат Американците од Косово тоа нема да биде поради таксата кон Србија

А1он
Косовскиот премиер Албин Курти не верува дека американските трупи во рамките на меѓународните сили во Косово КФОР ќе се повлечат од земјата, но смета дека,