Македонија

Два од осум сведоци ќе бидат сослушани во „Титаник“, другите не добиле покани

А1он
Два од осум предвидени сведоци ќе се сослушат денеска на судењето за случајот „Титаник“. Поголемиот дел од сведоци не добиле покани за сведочење. Судењето за
Македонија

Уапсен скопјанец поради прашкаста материја, кумановската полиција поднесе кривична за поседување хероин

А1он
Во текот на вчерашниот ден, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Петар Дељан“ го привеле М.Ѓ.(29) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него
Македонија

Водовод и канализација со препораки за заштита од коронавирусот

А1он
ЈП Водовод и канализација – Скопје, согласно новонастаната ситуација со корона вирусот во нашата земја, како и во согласност со препораките и одлуките издадени од
Регион

Грчките медиуми за мерките на македонската влада за коронавирусот

А1он
„Коронавирус – Северна Македонија: Се затвораат училишта и Универзитети“; „Затворени училишта во Никозија и Северна Македонија“; „Коронавирус: Се затвораат сите училишта и Универзитети и во
Свет

Само во две европски земји нема коронавирус, бројот на заразени над 119 илјади

А1он
Во светот, вкупниот број на заразени од коронавирус надмина 119 илјади. Повеќе од 4.200 луѓе умреле како последица на респираторниот вирус, а повеќе од 66.000
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Панчо Минов и Зеќир Рамчиловиќ кои се синоним за морална ерозија

А1он
„СДСМ со пратеничките листи не нуди ништо ново освен продолжение на политичката кариера на криминалната банда која е на власт веќе три години. Истрошените кадри
Спорт

Нагелсман најмлад тренер што го помина плејофот во ЛШ, Мурињо трет пат по ред елиминиран во осминафиналето

А1он
Тренерот на бундеслигашот Лајпциг, Јулијан Нагелсман стана најмладиот фудбалски стручњак во историјата на Лигата на шампионите кој ја помина првата рунда од плејофот. Нагелсман го
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Здравствениот систем е пред колапс, кога ќе дојдеме на власт ќе понудиме пакет мерки

А1он
ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение вели дека здравствениот систем откако СДСМ е на власт е пред колапс. Според нив, здравствениот систем поради негрижата на СДСМ целосно стагнира.