Македонија

Водовод и канализација со препораки за заштита од коронавирусот

А1он
ЈП Водовод и канализација – Скопје, согласно новонастаната ситуација со корона вирусот во нашата земја, како и во согласност со препораките и одлуките издадени од
Регион

Грчките медиуми за мерките на македонската влада за коронавирусот

А1он
„Коронавирус – Северна Македонија: Се затвораат училишта и Универзитети“; „Затворени училишта во Никозија и Северна Македонија“; „Коронавирус: Се затвораат сите училишта и Универзитети и во
Свет

Само во две европски земји нема коронавирус, бројот на заразени над 119 илјади

А1он
Во светот, вкупниот број на заразени од коронавирус надмина 119 илјади. Повеќе од 4.200 луѓе умреле како последица на респираторниот вирус, а повеќе од 66.000
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Панчо Минов и Зеќир Рамчиловиќ кои се синоним за морална ерозија

А1он
„СДСМ со пратеничките листи не нуди ништо ново освен продолжение на политичката кариера на криминалната банда која е на власт веќе три години. Истрошените кадри
Спорт

Нагелсман најмлад тренер што го помина плејофот во ЛШ, Мурињо трет пат по ред елиминиран во осминафиналето

А1он
Тренерот на бундеслигашот Лајпциг, Јулијан Нагелсман стана најмладиот фудбалски стручњак во историјата на Лигата на шампионите кој ја помина првата рунда од плејофот. Нагелсман го
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Здравствениот систем е пред колапс, кога ќе дојдеме на власт ќе понудиме пакет мерки

А1он
ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение вели дека здравствениот систем откако СДСМ е на власт е пред колапс. Според нив, здравствениот систем поради негрижата на СДСМ целосно стагнира.
Свет

Корона, СИДА и чума: Болести на теориите на заговор

А1он
Од самиот почеток на појава на инфекцијата со новиот коронавирус, кружат најневеројатните гласини. Но, ова не е прва пандемија проследена со апсурдни теории на заговор.
Свет

Главните служби во Вухан се враќаат на работа

А1он
Главните служби во Вухан, епицентарот на новиот коронавирус, повторно ќе почнат да работат, соопшти денеска Владата на централната кинеска провинција Хубеи. Ова се однесува на
Свет

Доктор од Италија: Се ескалираше преку ноќ, нема слободен кревет, а случаите се множат

А1он
Доктор од Бергамо, на северот на Италија, ја опиша состојбата во италијанските болници и тешките услови за справување со коронавирусот. „По долго размислување дали да