Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Универзалната сала е затворена, а ние дојдовме да ја вратиме во живот

Кристијан Ландов
На јавна трибина пред Универзалната сала, кандидатот за градоначалник за град Скопје од редовите на СДСМ, ги обвини властите од ВМРО-ДПМНЕ за како што вели,
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Ќе ги охрабриме младите да отворат работни места, за да не работат за плата од 200 евра

Кристијан Ландов
На средба со граѓаните во Бутел, кандидатот за градоначалник на Скопје од редовите на СДСМ, Петре Шилегов вети вработување за младите, нова инфраструктура, нови спортски
Македонија

Тарчуловски ветува инфраструктурни проекти за да добие мандат во Кисела Вода

Кристијан Ландов
Преку намалување на административните општински процедури и воведување на регистар за компании, кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, за Кисела Вода, Јохан Тарчуловски денеска
Македонија

ВИДЕО: Трајановски вети нова улица од 1 милион евра за намалување на сообраќајниот метеж

Кристијан Ландов
Третиот ден од изборната кампања, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за град Скопје, Коце Трајановски го искористи за промоција на нов сообраќаен проект од неговата програма. -Сакаме
Свет

Германскиот претседател чекаше во ред за да гласа на парламентарните избори

Вчера во Германија се одржаа редовни парламентарни избори на кои гласаа 61,5 милиони луѓе. Меѓу нив беше и германскиот претседател Френк Волтер Штајнмајер, кој застана
Македонија

Заев до Бален: Во скоро време очекуваме датум за почеток на преговорите со ЕУ

Кристијан Ландов
Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со европратеникот Ханс ван Бален, претседател на Алијансата на либерали и демократи во Европа (АЛДЕ), кој посочил дека новата Влада
Регион

Вајгл: Тензиите му штетат на регионот

Известувачот за Македонија во Европскиот парламент и член на Делегацијата за спроведување на Спогодбата за стабилизација и асоцијација на Србија, Иво Вајгл, денеска предупреди дека
Свет

Парична казна за македонскиот државјанин кој го навредувал Ердоган

Во Скопје заврши судскиот процес што беше подигнат од страна на амбасадорката на Турција во Македонија, Тулин Еркал Кара, против лице со македонско и турско