Свет

(Видео) Италијански комесар за здравство сменет по телевизиско гостување: „Следниот пат подобро да се подготвиш“

А1он
Комесарот за здравство на регионот Калабрија со вонредни овластувања, пензионираниот генерал на карабинерите, Саверио Котичели беше итно разрешен откако гостуваше во ТВ емисија. Тој на
Македонија

Градоначалникот на Демир Хисар позитивен на Ковид-19

А1он
Градоначалникот на Демир Хистар, Марјанче Стојановски е позитивен на Ковид-19. Информацијата тој ја на објави на официјалниот профил на Фејсбук „И покрај сите препорачани мерки
Регион

Ковид-19 беснее во Хрватска: Во последните 24 часа 42 починати и 2543 новозаразени

А1он
Во Хрватска во последното деноноќие има 2543 новозаразени со коронавирусот соопштија здравствените власти. Во моментов во земјата има 15 678 активни случаи од кои 1396
Свет

Рохани: Администрацијата на Бајден да ги исправи грешките на Трамп

А1он
Претседтаелот на Иран, Хасан Рохани, по повод победата на Џо Бајден на американските претседателски избори,истакна дека „штетната политика на Трамп наишла на ѕид кај американскиот
Македонија

Две лица повикани на разговор во врска со повредениот кавадарчанец со убодни рани од нож

А1он
Две лица се повикани на разговор во врска со повредениот кавадарчанец со две убодни рани од нож, потвтдуваат од Министерството за внатрешни работи. -Рано изутринава,
Свет

ВИДЕО: Успехот на Камала Харис се слави и во мало село во Индија

А1он
Во малото индиско село во кое е роден дедото на новоизбраната потпреседателка на САД, Камал Харис беше ориганизирана прослава. Жителите на селото, видно возбудени организраа
Македонија

Демократски сојуз: Бугарија ќе ја наруши стабилноста на Балканот

А1он
Демократскиот сојуз смета дека блокадата на европскиот пат на Македонија Бугарија е катострофална грешка со тешки последици по односите помеѓу двете држави и народи, а
Македонија

Момче од Кавадарци со две убодни рани од нож пренесено на клиника во Скопје

А1он
Момче од Кавадарци со две убодни рани од нож е пренесено на клиника во Скопје. Д-р Ратко Грков од Итната медицинска помош во Кавадарци потврдuva