Спорт

Гундоган го продолжи договорот со Сити

А1он
Играчот од средниот ред на Манчестер Сити, Илкај Гундоган, потпиша нов четиригодишен договор со шампионот на Англија. Фудбалерот влегуваше во последната година од неговиот претходен
Свет

Над половина милион Рохинџи во Бангладеш добија документи за лична идентификација

А1он
Повеќе од 500.000 Рохинџи, бегалци кои живеат во импровизирани кампови во Бангладеш, добија документи за лична идентификација, соопшти денеска Агенцијата на ОН за бегалци. „До
Магазин

ВИДЕО: Објавена воведната шпица за новите епизоди од „Беверли Хилс“

А1он
Фокс ја објави воведната шпица за новите епизоди од ТВ серијата „Беверли Хилс“, каде што ќе ја видиме цела оригинална актерска постава од 1990-тите, освен
Свет

Хуавеј го најави оперативниот систем кој може да го замени Андроид

А1он
Хуавеј претстави сопствен оперативен систем за паметни телефони, за кој вели дека може да го замени Андроид доколку со американските санкции на кинескиот технолошки гигант
Свет

Русија ги замрзна банкарските сметки на лидерот на опозицијата Навални

А1он
Руските власти замрзнаа банкарски сметки поврзани со лидерот на опозицијата Алексеј Навални, кој е во затвор заради истрага за наводно перење пари, соопштија истражителите. Меѓу
Регион

ВИДЕО: Силен земјотрес во југозападна Турција, има затрупани луѓе

А1он
Земјотрес со интензитет од 6,5 степени по Рихтеровата скала беше регистриран денеска во југозападниот турски округ Денизли. Според локални медиуми, од земјотресот урнати се објекти