Свет

Талибанци: Обучени Британци спремни да го убијат принцот Хари

А1он
Талибанците по нападот врз воената база во Авганистан, каде што беше распореден принцот Хари соопштија дека тој се уште е мета на нивните напади, но
Економија

Ова се најубавите аеродромски чекалници во светот

А1он
Приказната за иранскиот бегалец Мехран Карими Насери кој поради бизарни правни “заврзлами“ помина на чекалницата на парискиот аеродром Шарл де Гол речиси 18 години, беше
Македонија

ОБНОВЕНО: И покрај заканите, лекарите излегоа на протест

А1он
И покрај судската забрана, притисок од директорите па дури и закани за затвор, лекарите денеска излегоа на предупредувачки протест. Ја искористија получасовната пауза и наместо
Македонија

ВИДЕО: Лекарите излегоа на мирен протест во дворот на клиничкиот центар

А1он
И покрај судската забрана за штрајк, лекарите денеска ја искористија получасовната пауза од 11:30 до 12:00 часот и излегоа на штрајк, во дворот на Клиничкиот
Регион

Моделот „две Германии“ би можел да го реши проблемот Белград – Приштина

А1он
Моделот за решение на односите помеѓу Белград и Приштина, а со кое не би се навлегувало во прашањето за признавање на независноста на Косово може