Свет

РУСИЈА: Умре Павел Грачев, поранешниот министер за одбрана

А1он
Поранешниот руски министер за одбрана, Павел Грачев, кој ја предводеше првата воена интервенција во Чеченија, умре во 64-та година од животот, во воена клиника недалеку
Спорт

Џон Тери се прости од националниот дрес

А1он
Џон Тери, дефанзивецот на Челзи, реши да ја заврши богатата репрезентативна кариера. Оваа вест ја шокираше англиската спортска јавност. Денес Тери ќе излезе на сослушување
Регион

Насер Кељменди, балканскиот нарко бос е во Косово

А1он
Косовската полиција го уапси Елвис Кељменди, синот на балканскиот нарко бос Насер Кељменди. Меѓународната потерница по него ја распиша Кантоналниот суд во Сараево, заради обид
Регион

ФОТО: Секс среде детскиот парк во Мостар

А1он
Двајца поприлично запалени љубовници, среде бел ден, среде детскиот парк во Мостар, пред љубопитните погледи на минувачите, разменуваа нежности но и нешто повеќе. Граѓаните кажуваат
Магазин

Тијана ја откри тајната на младешкиот изглед

А1он
Тијана Дапчевиќ неодамна заминала на подмладување и затегнување на лицето, кое е хит меѓу филмските ѕвезди, а резултатите ги забележале сите на забавата по повод
Свет

Швајцарците му кажаа „не“ на законот за пушење на денешниот референдум

А1он
Според последните информации на швајцарската национална телевизија, на денешниот референдум 66 отсто од граѓаните се изјасниле против засилените мерки за заштита од пасивното пушење. Неколку