Свет

Руските комунисти протестираат против поскапувањето на комуналиите

А1он
Комунистичката партија на Русија денес во Москва и други градови низ земјата, организираше протестни митинзи заради поскапувањето на комуналните услуги. На митинзите беше побарано одржување
Магазин

Фото: Модната недела во Милано од пистите се пресели на улиците

А1он
Пo Њујорк, Лондон, модните случувања се преселија во италијанскиот центар на модата Милано. Но како и на секое модно случување модата “се случува“ како на
Магазин

ВИДЕО: Баба родена за забави, пие пиво свртена на глава

А1он
Младите едноставно ја обожуваат. Велат дека бабата е неверојатно мила и грижлива. На забавите е со задоволство прифатена, бидејќи годините не ја спречуваат да се
Свет

Воена парада во Иран: Техеран покажува мускули и ги предупредува непријателите

А1он
Иран гордо го покажа своето вооружување на парада воТехеран под будното око на претседателот Махмуд Ахмадинеџад, кој го искористи настанот за повторно да му пркоси