Спорт

ВИДЕО: Норвешкиот голман Јарштајн завојува со новинарите

А1он
Руне Јарштајн налутено заминал од разговорот со норвешката ТВ2, фрлајќи го бесно микрофонот откако новинарот го прашал дали се чувствува крив за примениот гол со
Магазин

ВИДЕО: Голиот егзибиционист испланирал се до ситница

А1он
Публиката на натпреварот во средното училиште во Семинола, Флорида, беше сведок на детално испланирана егзебиција. Еден маж решил дека натпреварот во американски фудбал е вистинското
Свет

Американскиот амбасадор Кристофер Стивенс е убиен во Либија

А1он
Американскиот амбасадор и уште три члена од персоналот на американската амбасада во Либија се убиени од вооружени исламистички трупи, кои отовориле оган на козулатот на
Свет

(ВИДЕО) Либија: Во Бенгази убиен американскиот амбасадор

А1он
Амбасадорот на САД во Либија, Џ.Кристофер Стивенс и тројца службеници на американскиот конзулат во Бенгази, се убиени во напад на конзулатот. Смртта на амбасадорот Стивенс