Македонија

(ВИДЕО) Села: Заев се поигрува со нашата интелегенција, каков кадар е Дураки

Габриела Димковиќ-Мишевска
Лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села вели дека Заев си поигрува со интелегенцијата на граѓаните со изборот на Садула Дураку за министер во новото
Македонија

Блокирана сметката на „1ТВ“

Габриела Димковиќ-Мишевска
Управата за јавни ја приходи ја блокирала сметката на „1ТВ“, но не кажува детали кои биле причините за тоа, односно кон кого должи телевизијата. Од
Економија

Тевдовски не сака да биде советник на Заев, заминува од Финансии

Габриела Димковиќ-Мишевска
Драган Тевдовски по разрешувањето од министерската функција се враќа на Економскиот факултет. Извори за А1он брифираат дека Тевдовски не ја прифатил понудата на премиерот Зоран
Македонија

Антикорупциска: Премиерот не може да биде и министер за финансии

Габриела Димковиќ-Мишевска
Државната комисија за спречување на корупција испрати известување до Претседателот на Собранието, Талат Џафери дека ќе го разгледа предлогот премиерот Зоран Заев во исто време