Македонија

Иванов: Европскиот мир е неостварлив без балканскиот мир

А1он
„Мојата визија и мото отсекогаш биле „Европскиот мир е неостварлив без балканскиот мир“. Сметам дека обединувањето на европскиот континент и напорите за остварување на визијата
Магазин

Почина омилената бабичка од „Очајни домаќинки“

А1он
Ѕвездата на серијата „Очајни домаќини“, актерката Кетрин Џостен, или позната по улогата на госпоѓата Мекласки, по долго боледување од рак, почина на 72-годишна возраст. Актерката
Регион

Тешка сообраќајка во Хрватска

А1он
На магистралниот пат кај Тромилје, Хрватска, се случи сообраќајка во која загинаа три лица. Настраданите биле во автомобил со задарски регистарски таблички, но нивниот идентитет
Свет

Протести поради пресудата за Мубарак

А1он
Повеќе илјади Египќани во саботата протестираа на плоштадот Тахир во Каиро, изразувајќи го незадоволството од пресудата за поранешниот претседател Хосни Мубарак. Мубарак беше прогласен за