Македонија

Денеска е Преображение Господово

А1он
Православните Христијани денеска го празнуваат Преображението Господово. Празникот Преображение по својата смисла и значење за човечкиот род е еден од централните христијански празници. Се базира
Свет

Загинати и повредени во експлозии на автомобил-бомби во Триполи

А1он
Најмалку две лица се убиени во експлозиите на три автомобили-бомби во близина на Министерството за внатрешни работи и зградата на безбедносните сили во либиската престолнина
Македонија

СДСМ Прилеп: Со ВМРО-ДПМНЕ граѓаните живеат бедно и сиромашно

А1он
„Власта продолжува, со засилено темпо, да удира по сиромашниот џеб на граѓаните.Со последните поскапувања на струјата и бензинот, кои се директна заслуга на ВМРО-ДПМНЕ, животот