Регион

Бугарското МВР негира дека терористот е поранешен затвореник на Гвантанамо

А1он
Активностите за разјаснување на идентитетот на сторителот на терористичкиот акт продолжуваат. Информациите од бугарските и странските медиуми дека терористот на аеродромот во Бургас е Мехди
Македонија

Груевски го осуди нападот во Бургас

А1он
Премиерот Никола Груевски го осуди терористичкиот напад во Бургас и испрати сочувство до израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за убиените израелски државјани. „Длабоко ме потресе веста