Македонија

Црвенковски оставил обичен лист без печат во емисијата x/o

А1он
Документот што го оставил Бранко Црвенковски во емисјтата x/o е лист хартија на кој нема никаков печат или класифицирана назнака. Листот на кој се напишани
Македонија

ВИДЕО: Меѓупартиско препукување за кратењето на буџетот за здравство

А1он
Преку улица во Собранието, владејачкото мнозинство се обидува да не убеди дека кратење во буџетот за здравство во новиот ребаланс е неопходно бидејќи нема средства,
Магазин

Војвотката Кејт – ѕвезда на кралската парада

А1он
Членовите на кралското семејство беа во центарот на вниманието за време на свечената церемонија пред Бакингамската палата, како дел од прославата на дијамантскиот јубилеј на