Спорт

Пријателски дуел: Македонија – Ангола

А1он
Вечерва македонската фудбалска репрезентација ќе го одигра вториот контролен натпревар на мини турнејата во Португалија против репрезентацијата на Ангола. Првиот меѓусебен фудбалски натпревар помеѓу овие
Економија

Собранието денеска расправа за ребаланс на Буџетот

А1он
Собранието на Македонија денеска расправа за ребаланс на Буџетот за 2012 година. Како главна причина за денешниот дневен ред се наведува кризата во Европа, намалувањето
Магазин

ZAZ во Скопје

А1он
Едит Пјаф на новото време, вчеравечер ги шармираше скопјани. Концерот на младата, темпераментна, со глас кој неверојатно потсетува на француската шансонерка, ZAZ алијас Изабел Гефрој
Свет

Туните ја пренесоа радијацијата од Фукушима до САД

А1он
Помали дози радијација од јапонската електрана Фукушима, која минатата година претрпе сериозни оштетувања, забележани се кај туната на брегот на Калифорнија. Се претпоставува дека рибите