Регион

Косовски поет исчезна во Франција

А1он
Косовското Министерство за надворешни работи соопшти дека веќе два дена нема никакви информации за познатиот косовски поет, академик Али Подримја, кој учествувал на поетскиот фестивал
Свет

Транскриптот на разговорот на полицијата по масакрот во САД

А1он
Полицијата имаше полни раце работа после масакрот на премиерата на филмот за Бетмен. За тоа што се случуваше во критичните моменти најдобро сведочи разговорот на