Македонија

Средба на министерот Бесими со грчкиот амбасадор Лалакос

А1он
Министерот за одбрана Фатмир Бесими денеска оствари протоколарна средба со шефот на канцеларијата за врски на Република Грција во Република Македонија, Харис Лалакос. Како што соопшти Министерството за
Македонија

Вештаците во „Монструм“ пред судот ги изнесоа своите наоди

А1он
Вештаците кои ја извршуваат аутопсијата на жртвите на масакрот кај Смиљковското Eзеро денеска пред скопскиот Kривичен суд ги изнесоа своите наоди. За секој од петмината убиени
Видео Македонија

(ВИДЕО) Ангелов: Илија Димовски одредува кој од фиктивните бранители од „Бадел“ учествува на емисии

А1он
[staff name=”Катерина Цаневска-Арсовска” position=”Автор”][/staff] Генералот Стојанче Ангелов, во интервју за А1он говори за неправилностите во МВР, Вели, ако Урко ти е пријател ти Ќе бидеш
Регион

„Љубљанска банка“, сепак, ќе стане сукцесиско прашање

А1он
Иако шефовите на дипломатиите не сакаат да ги откријат деталите од договорената рамка за решавање на долгодишниот хрватско-словенечки спор околу „Љубљанска банка“ и нејзините стари штедачи, се
Свет

Во Шведска исчезнуваат 9 илјади коњи годишно

А1он
[staff name=”Јасна Атанасова” position=”Автор”][/staff] Истражување направено од државни службеници во јужниот дел на Шведска и Hästnäringens nationella stiftelse (Асоцијација за коњска индустрија) покажа неочекуван јаз
Свет

Тужба против Би-Би-Си и Џими Савил од жртвите на сексуалното насилство

А1он
Дел од жртвите на сексуалното насилство извршено во времето кога тие биле малолетнички, поднесоа тужба против Би-Би-Си и Џими Савил, долгогодишна радио и телевизиска водителска