Македонија

Честитка за Рамазан од Иванов до поглаварот на ИВЗ

А1он
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод започнувањето на рамазанските пости, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница, Реис ул улема хаџи Сулејман
Македонија

Почнува Рамазан, месец на пост и простување

А1он
За верниците од муслиманска вероисповед, почнува почнува месецот на пост, молитви, милост и простување, Рамазан. Рамазан се слави 30 дена. Почетокот на рамазанското празнување, секоја