Македонија

Еден загинат, четворица тешко повредени на патот Скопје-Куманово

А1он
Еден загинат и четворица се тешко повредени во сообраќајна несреќа која се случи утринава, во 04:40 часот, на автопатот Велес-Куманово, кај клучката за вртење кон
Македонија

Ивчева: ОМ се гасне и преминува во ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Триесетина членови на Обединети за Македонија објавија дека преминаа во ВМРО-ДПМНЕ, а причината за тоа како што изнесоа на прес конференцијата е што не прифаќаат